wtorek, 27 października 2015

Design Thinking Week 2015 to ogólnopolski festiwal myślenia projektowego oparty na pracy warsztatowej. W dniach 2-8 listopada br., interdyscyplinarne zespoły z różnych miast, podejmą próbę rozwiązania wybranych problemów społeczności lokalnych i w praktyce poznają podstawy Design Thinking. Zapraszamy wszystkich aktywnych i otwartych na nowe wyzwania. Razem zdefiniujmy potrzebne zmiany i zainspirujmy się do wspólnej pracy na rzecz lepszego jutra.
W Krakowie Design Thinking Week odbędzie się na Politechnice Krakowskiej w dniach 2-7 listopada 2015 r., a na uczestników czekają nie lada atrakcje:

02.11.2015 r. „CaseLab – Laboratorium Dobrych Praktyk”. Cykl ma na celu wspólne tworzenie rozwiązań rynkowych w oparciu o metodykę design thinking i realne przypadki biznesowe w zespołach multidyscyplinarnych. Spotkanie adresowane jest w szczególności do studentów, doktorantów i naukowców specjalizujących się w: biomechanice, mechatronice, automatyce, materiałoznawstwie, wzornictwie przemysłowym, fizjoterapii i rehabilitacji. (prowadzi INTECH PK)

03-04.11.2015 r. 2 dniowe warsztaty szkoleniowe poświęcone poszczególnym etapom Design Thinking. Pierwsze warsztaty to Chłopska Szkoła Biznsu. Jest to symulator rynku w XIX-wiecznym Andrychowie. Zadanie polega na wczuciu się w problemy XIX-wiecznych pańszczyźnianych chłopów, po to by przygotować dla nich UX aplikacji, która odpowie na ich potrzeby. Nastepnie zajmiemy się Mapą empatii. Narzędzie to nadaje strukturę myśleniu o odczuciach odbiorcy. Daje możliwość zaplanowania, co zobaczy, co poczuje, co usłyszy, pozwala sprawdzić jakie negatywne emocje pojawią się w związku z innymi zmysłami. Pozwala tworzyć lepsze produkty oraz usługi. (prowadzi PLEO sklills)

07.11.2015 r. Projekt partycypacyjny, poświęcony przeprojektowaniu metodą design thinking placu Na Stawach z udziałem społeczności lokalnej. Nasze spotkanie warsztatowe to forma konsultacji społecznych, gdzie przy kawie możesz opowiedzieć i pokazać swoje pomysły, wymienić się opiniami z innymi użytkownikami placu oraz wspólnie stworzyć nową wizję tego miejsca. (prowadzi FLIK)

Serdecznie zapraszamy!
Udział w wydarzeniach jest bezpłatny!

Więcej informacji o Festiwalu znajdziesz na stronie: http://dtweek.pl/