Oferta dla klas/grup

Pracownicy Informacji Młodzieżowej zapraszają grupy szkolne do udziału w nieodpłatnych spotkaniach informacyjnych i zajęciach warsztatowych.
Zajęcia, w zależności od Państwa potrzeb, prowadzimy w szkołach i w naszej siedzibie przy ulicy Krupniczej 38, z wykorzystaniem ciekawych i sprawdzonych narzędzi dydaktycznych, prezentacji multimedialnych oraz autorskich metod aktywizacji uczniów.
Warsztaty stanowią ciekawy i wartościowy sposób na wykorzystanie godziny wychowawczej lub/i dodatkowych godzin pracy z młodzieżą.

Proponowana tematyka zajęć: 
  • Jak zostać wolontariuszem w Polsce i za granicą. Rozwój zawodowy a wolontariat (Eurowolontariat)
  • Jak zostać studentem w Europie (Eurostudia),
  • Jak przygotować się do podjęcia pracy w UE i jak ją bezpiecznie znaleźć. Praca dla młodzieży: dorywcza, sezonowa, w kraju i za granicą (Europraca),
  • Polityka młodzieżowa Unii Europejskiej (Młodzież ma głos),
  • Warsztaty  „Euroaktywacja”, "Papiery do kariery",
Wszystkie lekcje zostały opracowane z myślą o uczniach szkół ponadpodstawowych. To młodzież w wieku 16–19 lat, która już za chwilę będzie decydować o swojej przyszłości. Studia? Praca? Gap year? To pytania, które zadaje sobie niemal każdy uczeń szkoły ponadgimnazjalnej. Praca społeczna, realizacja projektów młodzieżowych, współpraca z rówieśnikami z zagranicy – to możliwości zdobywania doświadczeń, z których każdy człowiek stojący u progu swojej dorosłości powinien zdawać sobie sprawę.

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty!