piątek, 3 listopada 2017

STREFA NASTOLATKA - WARTO WIEDZIEĆ!!!

Strefa Nastolatka to miejsce dla tych, którzy pogubili się, mają trudną sytuację w domu, w szkole, w relacjach z rówieśnikami. W szczególności adresowana jest do nastolatków, którzy doświadczają przemocy fizycznej, psychicznej lub borykają się z chorobą alkoholową rodziców czy opiekunów.
Jeśli coś Cię gnębi, przerasta, ktoś Cię krzywdzi lub masz inny problem w domu czy w szkole, z którym nie potrafisz sobie poradzić - przyjdź koniecznie!
Strefy Nastolatka w Dworku Białoprądnickim to przyjazne miejsce, w którym możesz anonimowo i bezpłatnie uzyskać życzliwą i fachową pomoc. 
Jesteś rodzicem i nie wiesz "jak ugryźć" problem? Też będziesz mile widziany!
Dwa razy w tygodniu do dyspozycji młodych ludzi są życzliwi specjaliści, którzy wysłuchują i wskazują możliwości pomocy.Osoby odwiedzające Strefę mogą liczyć na anonimowość, przyjazną i pełną szacunku atmosferę.


Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, 
Kraków, ul. Papiernicza 2, Oficyna Wschodnia

Strefa otwarta jest w środy i w piątki.
środy: godz. 12 - 14 (psychoterapeuta)
piątki: godz. 16 -18 (pracownicy Krakowskiego Stowarzyszenia Kuratorów Sądowych)

Najważniejsze zasady działania Strefy Nastolatka:
  • Jesteś tu bezpieczny i anonimowy,
  • Przyjdź jeśli coś Cię martwi, przerasta, ktoś Cię krzywdzi – np. bije, poniża lub obraża,
  • Możesz się „wygadać” - na pewno będziesz wysłuchany,
  • Dowiesz się, że nie ma sytuacji bez wyjścia,
  • Każdy problem i zmartwienie zasługuje na uwagę i pomożemy Ci go rozwiązać.
Strefa Nastolatka jest otwarta także dla rodziców i opiekunów, którzy nie wiedzą jak pomóc nastolatkowi borykającemu się z trudnościami.

Organizatorem projektu jest Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” i Krakowskie Stowarzyszenie Kuratorów Sądowych, w ramach działającej w Dworku Strefy Rodzica.

Partnerem oraz inicjatorem projektu jest Urząd Miasta Krakowa – Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny – Marzena Paszkot.