wtorek, 28 listopada 2017

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA - 5 grudnia :)


"W KAŻDYM Z NAS TKWI MOC CZYNIENIA DOBRA"W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie z inicjatywy ONZ obchodzony jest od 1986 roku Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To święto wolontariuszy i organizacji zajmujących się wolontariatem na całym świecie, a także okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych - na poziomie lokalnym, krajowym i miedzynarodowym.

Dzięki wolontariuszom wszyscy mają lepszą przyszłość, bo to właśnie wolontariusze przyczyniają się do dobrobytu narodów i pokazują globalną solidarność w czasach kryzysu.  To też doskonały moment dla samych wolontariuszy, by pochwalili się zrealizowanymi inicjatywami i zachęcili do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie stoją z boku.
Wolontariat staje się coraz popularniejszy także w Polsce, specjalne programy prowadzone są nawet w szkołach podstawowych i gimnazjach. W Dniu Wolontariusza w krajach Europy będą odbywać się konferencje, pokazy i warsztaty, dotyczące efektów wolontariatu, metod pozyskiwania ochotników i organizacji pracy.
Według szacunków ONZ miliard ludzi na świecie poświęca swój czas i talent na rzecz innych.