wtorek, 22 marca 2016

Konkurs polskiej fotografii ulicznej

PolishStreetPhotography oraz Fotopolis.pl zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w trzeciej edycji otwartego konkursu polskiej fotografii ulicznej. Do rywalizacji można zgłaszać zdjęcia wykonane na polskich ulicach po 6 marca 2015 roku. Zgłoszenia przyjmowane będą do 22 kwietnia 2016 r.
Celem konkursu PolishStreetPhotography oraz Fotopolis.pl jest popularyzacja polskiej fotografii ulicznej. Rozgrywki mają charakter otwarty - mogą brać w nich udział wszyscy zainteresowani obywatele Polscy oraz cudzoziemcy. Osoby niepełnoletnie mogą przystąpić do rywalizacji za zgodą rodziców lub przedstawicieli ustawowych.
Zadaniem konkursowym jest wykonanie fotografii ulicznej na dowolny temat. Zdjęcie musi zostać wykonane na terenie Polski, po dniu 6 marca 2015 r. Pliki jpg z obrazami - o wymiarze 1000 pikseli na dłuższym boku - przesyłać należy do północy 22 kwietnia 2016 roku za pomocą formularza dostępnego na stronie konkursowej (kliknij TUTAJ). Jeden uczestnik może zgłosić do rozgrywek maksymalnie 5 prac.

Na autorów najlepszych fotografii czekają atrakcyjne nagrody:
- aparat fotograficzny Fujifilm X-Pro2 wraz z obiektywem Fujinon 35mmF2, ufundowany przez Fujifilm Polska - 1 miejsce
- kupon na wydruk własnego albumu o wartości 300 zł, ufundowany przez drukarnię Empresse - 2 miejsce
- albumy fotograficzne, ufundowane przez księgarnię Bookoff - miejsca od 3 do 5
- skórzane paski do aparatu, ufundowane przez firmę Eupidere - miejsca od 6 do 10
Laureaci rozgrywek otrzymają również pamiątkowy dyplom oraz 25% kupon zniżkowy na zakupy w księgarni Bookoff.

Wręczenie nagród laureatom rywalizacji odbędzie się 14 maja 2016 roku w Warszawie, w Galerii Jabłkowskich przy ul. Brackiej 25, w trakcie wernisażu prac konkursowych organizowanego podczas Nocy Muzeów.
Więcej informacji na temat konkursu polskiej fotografii ulicznej prowadzonego przez PolishStreetPhotography oraz Fotopolis.pl, w tym szczegółowy regulamin rywalizacji, można znaleźć TUTAJ.