piątek, 8 maja 2015

Zbieraj makulaturę ratuj konie

Klub Gaja zaprasza szkoły, firmy, organizacje, instytucje oraz osoby prywatne do udziału w akcji „Zbieraj makulaturę ratuj konie”. Pieniądze uzyskane w ramach tej inicjatywy przeznaczone zostaną na interwencje, leczenie, pomoc i ratowanie koni.
Oszczędzanie papieru (podobnie, jak wody czy energii) jest najprostszym przejawem troski człowieka o środowisko. Odkładając zużytą kartkę papieru na makulaturę zamiast do kosza, każdy może przyczynić się do ochrony naszej planety, a także... do pomocy innym. Akcja Klubu Gaja pozwala bowiem na połączenie prostej dbałości o środowisko z niesieniem pomocy tym, którzy nie mają głosu, aby upomnieć się o swoje prawa.
Osoby prywatne i placówki (szkoły, instytucje, firmy) zainteresowane udziałem w inicjatywie „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” proszone są o zorganizowanie na swoim terenie zbiórki surowców wtórnych (makulatury, puszek czy folii) i przekazanie uzyskanych z ich sprzedaży pieniędzy na wyznaczone konto Klubu Gaja. Organizatorzy zachęcają również uczestników wydarzenia do organizacji tematycznej akcji promocyjnej towarzyszącej zbiórce (stoliki informacyjne, wystawy, festyny, itp.).
Fundusze, które uda się w ten sposób zgromadzić przeznaczone zostaną na ratowanie zaniedbanych i głodujących koni. Dzięki podejmowanym działaniom znajdą one nowy dom i opiekę. (Zwierzęta uratowane przez Klub Gaja trafiają m.in. do stowarzyszeń i fundacji zajmujących się hipoterapią, szkół oraz niewielkich gospodarstw gdzie mają zagwarantowane dobre warunki i opiekę).
Co roku akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” towarzyszy konkurs, w którym nagradzane są podmioty najbardziej zaangażowane w inicjatywę. Warunkiem uczestnictwa w rozgrywkach jest nadesłanie sprawozdania z działań przeprowadzonych w ramach inicjatywy. Na ich podstawie specjalne jury wyłoni laureatów nagrody Pegaza (pierwszego konia uratowanego przez Klub Gaja z transportu na rzeź) w trzech kategoriach:
za największą ilość zebranej makulatury
za współpracę i zaangażowanie największej ilości uczestników
za najciekawsze przeprowadzenie działań
Formularze zgłoszeniowe do konkursu wraz ze sprawozdaniami nadsyłać można do 30 czerwca 2015 r. Ze szczegółami dotyczącymi rozgrywek konkursowych można zapoznać się TUTAJ.