poniedziałek, 9 listopada 2015

PIKNIK NARODOWY - 7 maja 2016 r. "ZDROWIE"

7 maja 2016 r. na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się kolejny, 20. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Tematem jubileuszowej odsłony tej inicjatywy będzie „Zdrowie”.
Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik to największa w Europie popularnonaukowa impreza plenerowa. Celem tego przedsięwzięcia jest upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych poprzez spektakularne eksperymenty i doświadczenia - zarówno proste, związane z archeologią czy fizyką niskich temperatur, jak i takie, które prezentują najnowsze dokonania współczesnych uczonych.
Co roku w wydarzeniu tym biorą udział instytucje działające w różnych obszarach wiedzy (np.: w matematyce, fizyce, chemii, archeologii, biologii, medycynie, literaturze, historii i geografii), które przygotowują program edukacyjny dla wszystkich gości wydarzenia. Dzięki nim w ramach Pikniku organizowane są ciekawe pokazy naukowe nawiązujące do tematu przewodniego całego wydarzenia. Wstęp na imprezę jest wolny.

Instytucje zainteresowane udziałem w tej inicjatywie mogą przesyłać swoje zgłoszenia od 28 października do 4 grudnia 2015 r. poprzez stronę www.pikniknaukowy.pl (znajduje się tam odpowiedni formularz i deklaracja uczestnictwa).

Więcej informacji na

stronie wydarzenia - kliknijTUTAJ.