poniedziałek, 23 listopada 2015

Instytut Konfucjusza w Krakowie zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych z obszaru całej Polski do udziału w VI edycji konkursu „Chiny od Konfucjusza do Jackie Chana”. Główną nagrodą w rywalizacji jest wyjazd na wakacyjny, tygodniowy obóz językowy w Chinach dla trzech osób.
Głównym celem konkursu „Chiny od Konfucjusza do Jackie Chana” jest popularyzacja kultury i języka chińskiego w Polsce. W rywalizacji tej uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, którzy nie przekroczyli 18 roku życia, mogą zdobyć zaproszenie na podróż do Państwa Środka. Muszą tylko wykazać się bardzo dobrą znajomością historii, geografii i kultury Chin.
Tegoroczna, szósta edycja konkursu - prowadzonego przez Instytut Konfucjusza w Krakowie - będzie się składać się z dwóch etapów, realizowanych w dniu 12 grudnia 2015 r.: testu wyboru sprawdzającego wiedzę uczestników rozgrywek na temat Chin oraz ustnej odpowiedzi na dwa pytania powiązane z tą tematyką. W drugiej części rywalizacji weźmie udział 10 osób, które uzyskały najwyższe wyniki w teście. Będą oni odpowiadać na pytania dotyczące zagadnień umieszczonych na liście opublikowanej na stronie internetowej zawodów (aby się zapoznać z tym wykazem kliknij TUTAJ).
Trzech uczniów, którzy najlepiej poradzą sobie z konkursowymi wyzwaniami latem 2016 roku wyjedzie do Pekinu na tygodniowy, wakacyjny obóz językowy. (Organizator rozgrywek pokrywa również koszt przelotów). Nagrodami dodatkowymi dla uczestników rywalizacji oraz ich nauczycieli-opiekunów będą zaś zaproszenia na kursy języka chińskiego w Instytucie Konfucjusza w Krakowie oraz atrakcyjne nagrody książkowe.

Osoby zainteresowane udziałem w VI edycji konkursu „Chiny od Konfucjusza do Jackie Chana” proszone są przesłanie e-mailem odpowiedniego zgłoszenia (specjalny formularz udostępniony został TUTAJ). Dokumenty przyjmowane będą do dnia 1 grudnia 2015 roku pod adresem: instytut.konfucjusza@uj.edu.pl lub numerem faksu: +48 12 422 87 16. Formularz dostarczyć można również bezpośrednio do siedziby organizatora (pocztą lub osobiście).