poniedziałek, 7 grudnia 2015

„Edu IT. Nowe technologie w edukacji” - II edycja Ogólnopolskiej Konferencji

10 grudnia 2015 r. w Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice” odbędzie się II edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Edu IT. Nowe technologie w edukacji”. Spotkaniu towarzyszyć będą targi firm i instytucji działających w branży IT dla edukacji.
Podczas drugiej edycji Ogólnopolskiej Konferencji „Edu IT. Nowe technologie w edukacji” spotkają się popularyzatorzy nauki, blogerzy, innowatorzy, aktywiści i inicjatorzy działań na rzecz otwartej edukacji, a przede wszystkim praktycy aktywnej edukacji. Będą oni wspólnie szukać odpowiedzi na takie pytania, jak: „Czy da się własnoręcznie zbudować komputer i czy mogą tego dokonać uczniowie?”, „Czy komputerem może zawładnąć tylko mysz i co by było gdyby do takiego urządzenia wpiąć marchewkę?”, „Po co w szkole nowe technologie i jak sprawić by pomagały one w pracy?” oraz „Jak skutecznie korzystać z cyfrowych narzędzi na lekcjach?”.
Tematami wiodącymi wszystkich konferencyjnych wydarzeń będą: doświadczalna nauka i edukacja oparta o ideę STEAM (Science + Technology in Engineering + Arts, based on Mathematics) oraz umiejętności cyfrowe i programistyczne uczniów i nauczycieli (określane jako myślenie komputacyjne).
Wśród konferencyjnej oferty znajdą się m.in. pokazy naukowe przygotowane przez centra nauki z całej Polski, warsztaty programowania i robotyki, szkolenia umożliwiające poznanie nowych, bezpłatnych, cyfrowych narzędzi oraz otwartych zasobów edukacyjnych, a także spotkania dotyczące zarządzania e-szkołą, bezpieczeństwa i nowoczesnych technologii wspierających placówki edukacyjne. (Uczestnicy wydarzenie będą mogli zapoznać się z takimi nowinkami technologicznymi, jak np. druk 3D, rozszerzona rzeczywistość, długopis zapamiętujący dane czy tablet graficzny).
Podczas planowanych sesji tematycznych goście konferencji będą mogli wziąć udział w warsztatach skierowanych do poszczególnych grup odbiorców - ciekawe bloki edukacyjne czekają zarówno na nauczycieli przedmiotów humanistycznych, jak i ścisłych oraz psychologów i pedagogów. Zaproszeni zostanę również na pokazy w planetarium (zarówno rzeczywistym, jak i wirtualnym).

Nauczyciele, edukatorzy, pedagogdzy i inne osoby zainteresowane nowoczesnym nauczaniem, które chciałyby wziąć udział w II Ogólnopolskiej Konferencji „Edu IT. Nowe technologie w edukacji” proszone są o rejestrację poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza udostępnionego na stronie internetowej:www.ssm.silesia.pl/konferencja. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 listopada 2015 r. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.


Więcej informacji na temat planowanej konferencji wraz ze szczegółowym programem wydarzenia znaleźć można na stronie www.ssm.silesia.pl/konferencjaoraz na fanpage'u www.facebook.com/ssm.gliwice.