wtorek, 22 grudnia 2015

Noworoczny konkurs dla szkół „Wygraj drukarkę 3D”

Firma CadXpert zaprasza szkoły do wzięcia udziału w konkursie, w którym nagrodą główną jest drukarka 3D MakerBot Replicator Mini. Zadanie konkursowe nie jest skomplikowane - trzeba „tylko” przekonać organizatora rywalizacji, że nagroda najbardziej przyda się waszej placówce...
Nowe technologie obecne są dziś we wszystkich dziedzinach życia, dlatego do korzystania z nich należy przygotowywać dzieci już od najmłodszych lat. Dobrym sposobem na rozwinięcie u uczniów zmysłu technologicznego myślenia, jest np. wykorzystywanie drukarki 3D w celach edukacyjnych(w zakresie takich dziedzin nauki, jak np.: technologia, inżynieria, sztuka czy matematyka). Dzięki konkursowi noworocznemu firmy CadXpert polskie szkoły stają przed szansą wprowadzenia takiego pomysłu w życie...
Zadaniem konkursowym jest przygotowanie krótkiej (na długość ok. pół strony A4) odpowiedzi na pytanie: „Jak wykorzystałbyś drukarkę 3D w swojej szkole i dlaczego to właśnie Twoją szkołę powinniśmy wybrać?”. Gotowe wypowiedzi na ten temat przesyłać należy do 20 stycznia 2016 r. na adres: edu@druk3d.cx. (Uwaga: Jedna szkoła może zgłosić do rywalizacji tylko jedną aplikację!)

Do 25 stycznia 2016 r. konkursowe jury wybierze najciekawszą z nadesłanych prac i przekaże szkole, z którą związany jest autor wyróżnionej odpowiedzi, nagrodę w postaci drukarki 3D.
Więcej informacji na temat konkursu noworocznego dla szkół „Wygraj drukarkę 3D”, w tym pełen regulamin rozgrywek, znaleźć można TUTAJ.