środa, 25 października 2023

KONKURS - Kreatywni dla Niepodległej

Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Biuro „Niepodległa”, zajmujące się edukacją historyczną, zapraszają uczniów klas V–VIII  szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych do udziału w Wirtualnym Festiwalu „Iskry Niepodległej”, który odbędzie się 10 listopada. Na uczestników czekają łamigłówki i mini działania twórcze.

Młodzieżowe drużyny mogą liczyć od 4 do 6 osób, a każdą szkołę może reprezentować kilka drużyn. Do udziału – oczywiście bezpłatnym – potrzebny jest tylko komputer z dostępem do sieci. Zgłoszenia przyjmowane są pod linkiem: zapisy.ceo.org.pl

Konkurs odbędzie się w piątek, 10 listopada w godzinach 10.00–13.00. Na festiwalowej stronie, co 20 minut, będą pojawiały się formularze z kolejnymi zadaniami do wykonania, będzie ich w sumie pięć. Wystarczy je wypełnić i automatycznie zostaną wysłane do organizatorów.

Pamiętajmy, że w całym przedsięwzięciu chodzi przede wszystkim o wspólną zabawę – to okazja do pracy twórczej, ćwiczenia umiejętności szybkiego wyszukiwania, weryfikowania i przetwarzania informacji, rozwijania kompetencji działania w grupie. Każdy zespół, który ukończy konkurs, otrzyma dyplom i drobny upominek.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: niepodlegla.gov.pl

Wirtualny Festiwal towarzyszy projektowi „Iskry Niepodległej”. To mobilne naczepy ekspozycyjne, w których prezentowany jest spektakl poświęcony wybitnym Polkom i Polakom, którzy zmieniali świat. Pokazy „Iskier Niepodległej” odbyły się w tym roku w ponad stu miejscowościach. Więcej informacji o projekcie „Iskry Niepodległej” i tegorocznej trasie można znaleźć na stronie internetowej.