czwartek, 4 lutego 2016

Mądra Książka Roku

Fundacja Popularyzacji Nauki im. Euklidesa oraz Uniwersytet Jagielloński ustanowiły nagrodę dla najlepszych książek popularnonaukowych „Mądra Książka Roku”. Wyróżnienia dla publikacji wydanych w 2015 r. przyznane zostaną w kwietniu br. Celem konkursu „Mądra Książka Roku” jest promowanie publikacji opowiadających o nauce, których poziom merytoryczny i edytorski może być wzorem dla autorów i wydawców tego typu literatury.
Konkurs ma na celu zmotywować wydawców i autorów do dbania o najwyższy poziom literatury popularnonaukowej, wydawanej w języku polskim. Statuetka Euklidesa przyznawana corocznie najlepszym publikacjom, będzie drogowskazem dla czytelników i pomocą w ich księgarskich wyborach a dla autorów i wydawców stanie się pożądanym potwierdzeniem wysokiego poziomu ich dzieł. Organizatorzy liczą na wsparcie środowiska naukowego, które powinno być nieustającym generatorem treści popularyzatorskich.
W kwietniu 2016 r. nagrody „Mądra Książka Roku” wręczone zostaną po raz pierwszy. Nominacji tytułów do wyróżnienia (kilkanaście pozycji) dokona redakcja portalu Mądre Książki wraz z przedstawicielami Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z grupy tej wybrane zostaną najlepsze wydawnictwa w dwóch kategoriach: książki popularnonaukowe i książki popularnonaukowe dla dzieci. Uroczyste wręczenie statuetek odbędzie się w Narodowym Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Więcej informacji na temat konkursu „Mądra Książka Roku” znaleźć można na stronie www.madraksiazkaroku.pl