czwartek, 26 lutego 2015

Jak języki otwierają dla Was świat?

Rozpoczęła się kolejna edycja EF Challenge dla szkół średnich, czyli konkursu przemówień publicznych. Młodzi ludzie z całego świata rywalizują w nim między sobą przygotowując przemówienie na temat „Jak języki otwierają dla Was świat?”. Zwycięzcy rozgrywek zostaną zaproszeni, w sierpniu bieżącego roku, na Youth Leadership Forum w Nowym Jorku.

Konkurs EF Challenge organizuje EF Education First - światowy lider w organizacji międzynarodowych programów edukacyjnych. Celem tej inicjatywy jest doskonalenie znajomości języka angielskiego i umiejętności przemawiania wśród młodzieży - są to bowiem umiejętności, które przydają się w wielu sytuacjach życiowych, nie tylko w szkole, ale także w trakcie kariery zawodowej.

W rywalizacji EF Challenge mogą wziąć udział uczniowie szkół średnich, w wieku 13-18 lat, z całego świata. Ich zadaniem jest przygotowanie i zarejestrowanie przemówienia na temat „Jak języki otwierają dla Was świat?”. Każda praca konkursowa powinna zostać napisana oraz przedstawiona w języku angielskim - jej prezentacja nie może trwać dłużej niż 3-5 minut. Prace muszą zawierać pomysły i idee, które zainspirują ich odbiorców oraz udowodnią, że języki obce i świetne umiejętności komunikacyjne potrafią zmienić świat.

W konkursie można brać udział indywidualnie lub zespołowo (w maksymalnie 3-osobowych drużynach. Uczniów zainteresowanych uczestnictwem w EF Challenge 2015 mogą rejestrować ich nauczyciele, wypełniając do 31 marca 2015 r.specjalny formularz dostępny na globalnej stronie programu - kliknij TUTAJ.

W okresie od 1 do 15 kwietnia 2015 r. na terenie każdej ze szkół biorących udział w akcji wybrani zostaną najlepsi młodzieżowi mówcy. Zostaną oni zaproszeni do eliminacji regionalnych zaplanowanych na dni 16-30 maja 2015 r. Najlepsi uczestnicy tych zawodów trafią do finału krajowego konkursu, gdzie powalczą o 20 zaproszeń na międzynarodowy finał akcji Youth Leadership Forum w Nowym Jorku, 5 dwutygodniowych kursów językowych EF w dowolnie wybranym miejscu oraz 100 trzymiesięcznych kursów języka angielskiego online na EF English Town. Nagrody czekają również na nauczycieli - 10 osób z grona pedagogicznego biorącego udział w tych rozgrywkach otrzyma możliwość uczestniczenia w Teacher Training Course organizowanym przez EF.

Szczegółowych informacji na temat konkursu EF Challenge 2015 szukać należy na stronie www.ef.com/efchallenge.