czwartek, 5 marca 2015

Sejm Dzieci i Młodzieży - rekrutacja do XXI Sesji

Organizatorzy Sejmu Dzieci i Młodzieży uruchomili rekrutację posłów na XXI sesję. Dwuosobowe zespoły chętnych uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych mogą zgłaszać się do 7 kwietnia 2015 r. do godz. 17:00.

Sejm Dzieci i Młodzieży zbiera się od 1994 r., raz do roku, w Międzynarodowym Dniu Dziecka (1 czerwca). Posiedzenie odbywa się w gmachu Sejmu RP i kończy się ogłoszeniem wypracowanej uchwały SDiM. Organizatorem XXI Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu w porozumieniu z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji i Ministerstwem Edukacji Narodowej. Celem tegorocznej edycji tego wydarzenia jest zaangażowanie uczniów w działania na rzecz swojego najbliższego otoczenia, nauka postaw obywatelskich oraz współodpowiedzialności za przestrzeń publiczną i promowanie aktywnej postawy względem społeczności lokalnej.
Uczniowie zainteresowani udziałem w tegorocznej edycji SDiM muszą do dnia 7 kwietnia 2015 r. wypełnić specjalny formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ, a następnie wykonać wyznaczone zadanie rekrutacyjne. Jego temat to: „Miejsca młodych - jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież”.
Osoby, którzy najlepiej poradzą sobie z przeprowadzeniem badania wybranego miejsca w swojej przestrzeni lokalnej oraz zaproponowaniem zmian i działań, które przystosują je do oczekiwań młodzieży zaproszeni zostaną do udziału w ciekawych seminariach oraz posiedzeniu dziecięcego Sejmu. (W procesie rekrutacyjnym wyłonionych zostanie 460 uczniów).

Szczegółowy regulamin rekrutacji do XXI Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży można znaleźć TUTAJ. Natomiast TUTAJ zamieszczony został poradnik, w którym prezentowane są poszczególne kroki przygotowania, przeprowadzenia i podsumowania własnych badań, czyli wykonania zadania rekrutacyjnego.