czwartek, 7 kwietnia 2016

"Zabawa i fizyka" - Instytut Fizyki Jądrowej Dzieciom

Instytutu Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie zaprasza uczniów klas I-IV ze szkół podstawowych na kolejne bezpłatne pokazy z cyklu „IFJ Dzieciom”. W ramach tej inicjatywy, której pomysł narodził się jako jedna z atrakcji uświetniających 60 rocznicę powstania Instytutu Fizyki Jądrowej PAN w dniach 11 - 15 kwietnia 2016 r., znakomity popularyzator i dziennikarz, red. Wiktor Niedzicki, poprowadzi spotkania pod tytułem „Zabawa i fizyka”.Podczas pokazu poszuka wraz z młodzieżą odpowiedzi na pytanie: „Czy fizyką można się bawić?”. Autor postara się nie tylko udowodnić uczniom, że bez fizyki trudno o zabawę, ale również, że bez zabawy nie byłoby wielu współczesnych wynalazków i urządzeń.
Trwające około półtorej godziny spotkanie „Zabawa i fizyka” odbywać będą się w Auli Instytutu Fizyki Jądrowej PAN, przy ul. Radzikowskiego 152 w Krakowie według harmonogramu:

11 kwietnia(poniedziałek): pokazy o godz. 9:00 i 11:30
12 kwietnia (wtorek): pokazy o godz. 9:00 i 11:30
13 kwietnia (środa): pokazy o godz. 9:00 i 11:30
14 kwietnia (czwartek): pokaz o godz. 8:30
15 kwietnia (piątek): pokaz o godz. 9:00
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rezerwacja terminu (daty i wybranej godziny, z podaniem liczby uczestniczących osób), której dokonać można mailowo pod adresem: rezerwacje@ifj.edu.pl.

Osoby, którym nie uda się wziąć udziału w tym niezwykłym wydarzeniu, Instytut Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie zaprasza do zabawy online i bicia rekordów w grze w kwarki wymyślonej przez dr hab. Krzysztofa Woźniaka - zostanie ona udostępniona 11 kwietnia 2016 r. na popularnonaukowej stronie Instytutuhttp://fun.ifj.edu.pl.