czwartek, 19 października 2023

TELEFON ZAUFANIA MŁODYCH

Zadzwoń nie czekaj!!!

22 484 88 04 to numer, pod którym pomoc mogą znaleźć młode osoby w kryzysie psychicznym. Za jego pośrednictwem w ciągu dwóch lat odbyło się 15719 rozmów telefonicznych, 3045 rozmów na czacie i 1340 konsultacji psychologicznych online. 


Dyżurujący specjaliści, mający wieloletnie doświadczenie, są dostępni pięć dni w tygodniu – od poniedziałku do piątku w godzinach 13:00-20:00. Dzięki temu młode osoby mogą skontaktować się w najlepszym dla siebie momencie, bez osób trzecich. Kolejną formą pomocy są spotkania online; w przypadku osób nieletnich wymagana jest pisemna zgoda rodzica lub opiekuna. Niemniej jest to unikatowa i wyjątkowa forma pomocy, pozwalająca na skorzystanie z pełnowymiarowej sesji z psychologiem, a jednocześnie nieobciążająca finansowo.
Problemy psychiczne, kryzysy czy depresja to wciąż nasilające się zjawisko. Na stan kondycji psychicznej wpłynęła spowodowana pandemią izolacja, dziś to niepokój związany z wojną i obawa przed przyszłością. – Często osoby osiemnastoletnie, czyli dorosłe według prawa, nie potrafią się odnaleźć w dorosłym świecie. Pod podanym numerem można otrzymać wsparcie psychologiczne lub zapisać się na spotkanie online. Dostępność telefonu w ciągu dnia umożliwia korzystanie z niego młodszym osobom, gdy nikogo nie ma w domu. Godziny wieczorne dają taką możliwość osobom pracującym. Każdy z dostępnych kanałów zapewnia komfort anonimowości..

Szczegółowe informacje o telefonie dostępne są na stronie
otwiera się w nowej karcie