czwartek, 19 lipca 2018

KARTA KRAKOWSKA - warto ją mieć!

Mieszkańcy Krakowa oraz osoby nie zameldowane, ale płacące tutaj podatki będą mogli korzystać z Karty Krakowskiej od 1 sierpnia 2018 r. Dzięki niej będą mieć prawo do zakupu tańszych o 20 proc. biletów okresowych komunikacji miejskiej oraz do rabatów w miejskich instytucjach kultury.


Od 1 lipca można składać wnioski o wydanie Karty Krakowskiej. Rejestracja na stronie internetowej www.kk.krakow.pl to najszybszy i najwygodniejszy sposób złożenia wniosku. Na początku trzeba dokonać rejestracji konta. Warto pamiętać, że podczas wysyłania wniosku można dokonać wyboru, co ma być nośnikiem uprawnień i ulg wynikających z Karty Krakowskiej. Może to być nowa Karta Krakowska w formie mobilnej i plastikowej, albo dotychczasowe nośniki biletów: Krakowska Karta Miejska, Krakowska Karta Rodzinna, Małopolska Karta Aglomeracyjna lub legitymacje studenckie. Składając wniosek decydujemy również o sposobie odbioru nowej Karty Krakowskiej. Możemy ją odebrać osobiście w jednym z sześciu Punktów Sprzedaży Biletów MPK SA w Krakowie lub zaznaczyć opcję dostawy kurierem.

Wnioski od 2 lipca można także składać w formie papierowej w 30 punktach na terenie całego miasta (szczegółowy wykaz tych punków znajduje się na stronie www.kk.krakow.pl). 
Osoby niezameldowane na pobyt stały w Krakowie, ale płacące tutaj podatki w trakcie składania wniosku powinny okazać jeden z poniższych dokumentów:
  • pierwszą stronę PIT z prezentatą urzędu skarbowego (pieczątką wpływu) lub potwierdzeniem jego złożenia,
  • pierwszą stronę PIT wraz z Urzędowym Poświadczeniem Odbioru PIT (UPO),
  • w przypadku składania deklaracji podatkowej w formie elektronicznej, zaświadczenie z Urzędu Skarbowego.
Dla osób składających wnioski o wydanie Karty Krakowskiej została uruchomiona specjalna infolinia, czynna od poniedziałku do piątku od 8.00 do 20.00. Pod numerem telefonu 12 254 14 00 można uzyskać pomoc w przypadku problemów, pytań lub wątpliwości związanych z programem Karta Krakowska. Można to także zrobić wysyłając maila na adres: kontakt@kk.krakow.pl.