czwartek, 18 stycznia 2018

Pierwsza Krakowska Noc Tańca

Taniec to jedna z najstarszych sztuk, nierozerwalnie związana z życiem człowieka. To sposób wyrażania emocji, uczuć, to źródło pozytywnych doznań. Taniec może być również przyjemną formą spędzenia wolnego czasu; ucieczką od codziennych problemów, oderwaniem od rzeczywistości, odreagowaniem stresu czy wyładowaniem napięcia emocjonalnego. Taniec, czyli ruch, jako nieodzowny w dzisiejszych czasach element kultury fizycznej, jest także sposobem na zachowanie dobrej kondycji.

NOC TAŃCA będzie znakomitą okazją do przybliżenia sztuki tańca szerokiemu gronu odbiorców, poprzez prezentację jego różnych stylów, gatunków a nawet form pozascenicznych. Pokazy i spektakle taneczne będą prezentowane zarówno w wybranych salach widowiskowych, jak i w plenerze. Cztery sceny plenerowe (Mały Rynek, Rynek Podgórski, Dworek Białoprądnicki, Nowohuckie Centrum Kultury) z bogatą ofertą programową zamienią Kraków w prawdziwe miasto tańca.

CELEM PROJEKTU JEST:
  • wspieranie aktywności związanych z tańcem,
  • popularyzacja twórczości i miejsc związanych ze sztuką taneczną,
  • zachęcenie do komunikowania tańca z innymi obszarami sztuki, tworząc okazje do interdyscyplinarnych działań i spotkań,
  • integracja środowisk twórczych i artystycznych, instytucji kultury i organizacji pozarządowych wokół sztuki tanecznej,
  • zainteresowanie tańcem i zachęcenie do aktywności zróżnicowanych grup odbiorców.

PREFEROWANE FORMY REALIZACJI:
  • spektakle i pokazy taneczne,
  • prezentacje autorskich projektów,
  • pokazy sztuki tanecznej w przestrzeni miejskiej,
  • warsztaty tańca,
  • eksperymenty taneczne.
Termin realizacji projeku: 17 czerwca 2018 r.
Propozycje przedsięwzięć z zakresu tańca, które mogłyby być ujęte w programie NOCY TAŃCA można składać w Wydziale Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pl. Wszystkich Świętych 11, pok. nr 12, do p. Renaty Popławskiej lub elektronicznie na adres: Renata.Poplawska@um.krakow.pl.

Oferta powinna zawierać:
  1. Informację o wykonawcy/zespole, wskazanie osoby do kontaktu ze strony zespołu (telefon, e-mail).
  2. Krótki opis proponowanego przedsięwzięcia (m.in. rodzaj tańca, ilość osób występujących, czas trwania).
  3. Wskazanie miejsca realizacji przedsięwzięcia (wybrana scena plenerowa lub sala koncertowa/widowiskowa/warsztatowa, itp.).
  4. Ewentualne koszty związane z realizacją proponowanego przedsięwzięcia oraz oczekiwane wsparcie finansowe ze strony Miasta.
Termin zgłaszania ofert upływa w dniu 23 lutego 2018 roku.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod tel. 12 61 61 943.