piątek, 9 stycznia 2015

TRZYMIESIĘCZNA PRAKTYKA W POCZDAMIE

Fundacja Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży czeka na zgłoszenia osób zainteresowanych płatną praktyką w biurze organizacji.

Działasz na rzecz współpracy polsko-niemieckiej? Chcesz nawiązać kontakty z organizacjami zajmującymi się wymianą młodzieży z obu krajów? Masz ochotę rzucić okiem za kulisy działalności organizacji grantodawczej? A może szukasz przyszłej drogi zawodowej? Jeśli tak – podejmij praktykę w poczdamskim referacie Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Referat zajmuje się przyznawaniem dotacji na realizację polsko-niemieckich spotkań młodzieży w ramach wymiany pozaszkolnej oraz na szkolenia dla organizatorów wymian. W referacie zatrudnionych jest pięcioro pracowników etatowych oraz jedna tzw. pomoc studencka.

Zadaniem praktykanta/ntki będzie m.in. pomoc w przygotowaniach programów specjalistycznych (np. polsko-niemieckiej giełdy partnerów), wydawaniu publikacji, tworzeniu statystyk i wyszukiwaniu w internecie informacji nt. instytucji wspierających polsko-niemiecką wymianę młodzieży. Niezbędnym warunkiem jest znajomość jęz. niemieckiego.

Wynagrodzenie wynosi 450 euro netto miesięcznie. PNWM oferuje też ubezpieczenie i zakwaterowanie w służbowym mieszkaniu. Uwaga - praktyka nie jest skierowana do osób, które chciałyby ją odbyć w ramach obowiązkowych praktyk uniwersyteckich.

GDZIE: Poczdam, Niemcy
KIEDY: 2 marca - 31 maja 2015 r.
EMAIL: bastos@dpjw.org
TELEFON: +49 331 2847931
WIĘCEJ INFORMACJI: http://www.pnwm.org/o-nas/oferty-pracy/praktyka-w-referacie-wspierania-p...