środa, 13 listopada 2024

Bezpłatne szkolenie "Porozmawiajmy o dzieciach"

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu z pracy metodą Let’s Talk about Children (LTC) czyli Porozmawiajmy o Dzieciach. 

Oferta skierowana jest do osób pracujących z młodzieżą, studentów psychologii/pedagogiki i innych kierunków społecznych.


Po ukończeniu szkolenia każda osoba, która ukończy szkolenia otrzyma międzynarodowy certyfikat uprawniający do praktykowania metody.

LTC to oparta na dowodach naukowych metoda, która polega na rozmowie o codziennym życiu dziecka w różnych kontekstach rozwojowych oraz zwraca uwagę na mocne strony oraz zasoby dziecka i całej rodziny. Może być stosowana przez nauczycieli, pedagogów, terapeutów, psychologów, pracowników socjalnych i innych specjalistów, którzy pracują z rodziną.

LTC to doskonała metoda na poznanie rodziny z którą rozpoczynamy współpracę, ale sprawdza się też w sytuacjach kryzysowych takich jak: rozwód, choroba fizyczna lub psychiczna, bezrobocie. Warto ją stosować kiedy zauważamy niepokojące sygnały w funkcjonowaniu dzieci w rodzinie: objawy zaniedbania i przemocy, pogorszenie wyników w nauce lub trudności z zachowaniem. Dzięki pracy metodą LTC budujemy wzajemne poznanie oraz partnerstwo edukacyjne, a także zwiększamy zakres działań i odpowiedzialności rodziców za wspieranie dobra dziecka.

LTC jest też doskonałą metodą do tworzenia planów pedagogicznych we współpracy z opiekunami, nauczycielami i wychowawcą klasy.

Uczestnictwo w szkoleniu możliwe jest w formie online bądź stacjonarnie w Lublinie. W linku do rejestracji znajdują się terminy i godziny szkoleń.

Link do szkolenia stacjonarnego: https://forms.gle/2Y5kj5s6Mv8WAFSu7

Link do szkolenia online: https://forms.gle/YpUPDPGBDD3YvPoh6




Metoda opracowana przez psychiatrę Tytti Solantaus z National Institute of Health, od lat stosowana m.in. w fińskich szkołach. Więcej o metodzie: https://mieli.fi/en/front-page/society-and-advocacy/the-effective-child-and-family-work/lets-talk-about-children/

wtorek, 12 listopada 2024

Erasmus+: szkolenie w Krakowie w obszarze SPORTU


Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności – zaprasza na szkolenie w Krakowie dotyczące oferty programu Erasmus+ Sport w ramach Akcji 1 (Mobilność pracowników w dziedzinie sportu) oraz Akcji 2 (Partnerstwa strategiczne, Niekomercyjne europejskie imprezy sportowe).

Podczas spotkania przedstawiona zostanie również oferta programu Erasmus+ Edukacja szkolna w kontekście uczestnictwa kadry – nauczycieli wychowania fizycznego – w międzynarodowych mobilnościach.

Termin: 15 listopada 2024 r. (piątek), godz. 9:00-13:30

Miejsce: Kraków, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, ul. Rakowicka 27, pawilon G, sala 13

Organizatorzy: Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie


Zarejestruj się

Program wydarzenia:

9:00-9:30 Rejestracja i serwis kawowy

9:30-10:30 Erasmus+ Sport, Akcja 1, zdecentralizowana, Mobilność pracowników w dziedzinie sportu: cele programu, grupa docelowa, uprawnione działania, wnioskowanie.
Prowadzący: Łukasz Smogorowski, koordynator w Zespole Erasmus+ Sport, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności.

10:30-11:30 Okiem praktyka: realizacja międzynarodowej mobilności kadry sportowej.
Prowadzący: Daniel Bukalski, AZS, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, beneficjent programu.

11:30-12:00 Przerwa kawowa i poczęstunek

12:00-12:45 Możliwości rozwoju dla nauczycieli wychowania fizycznego: międzynarodowe mobilności edukacyjne kadry szkolnej w programie Erasmus+ Edukacja szkolna.
Prowadząca: Dorota Wojciechowska, Zespół Edukacji Szkolnej, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności.

12:45-13:00 Erasmus+ Sport, Akcja 2, centralna, zarządzana przez Agencję Wykonawczą (EACEA) w Brukseli: priorytety, cele, wytyczne i kategorie programu.
Prowadzący: Łukasz Smogorowski, koordynator w Zespole Erasmus+ Sport, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności.

13:00-13:30 Okiem praktyka: realizacja projektu małego partnerstwa strategicznego w Akcji 2 programu Erasmus+ Sport.
Prowadzący: Daniel Bukalski, AZS, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, koordynator projektu.